Україна містична
Проект “УКРАЇНА МІСТИЧНА”
ініційований Владиславом Троїцьким.

 

       Україна – це країна, що дезорієнтована географічно, держава - політично, а етнос - культурно. Народницька ідея типу “Хто ми є, якого роду/племені діти?” - відгонить недоречним пафосом і сентиментальністю, постмодерні розвінчання національних кумирів  просякнуті уразливою іронією і цинізмом. І те, і інше - безпорадні тактики, бо без духовного зерна будь-яка стратегія безплідна. В Україні бракує сакральної ідеї, ідеї об’єднавчої. Проте сакральна ідея полягає не в реставрації традиційних форм побутування і мислення народу, а насамперед - у створенні нового міфу про самих себе. І цей процес самотворення, як і будь-який містеріальний акт, йде через руйнацію віджилого уявлення, а саме - уявлення українців про себе як провінційну націю, залежну, упосліджену, пасивну.

Це спроба спільного, різновекторного зусилля у проявленні, відкритті загерметизованої енергії  землі україннської, її культури.
Проект  багатоскладовий і реалізуватиме себе через
 автентичну музику і спів,    театр,   кіно…
 у сполученні художніх жанрів і видів мистецтв, сучасних культурознавчих і мистецьких технологій  і смислів давніх народних легенд і казок.

Драматична основа проекту                  “УКРАЇНА МІСТИЧНА” 
                            Пролог до "Макбета"

 ґрунтується на колізіях трагедії Вільяма Шекспіра “МАКБЕТ”.
Чому саме “Макбет”? 
Не розкриваючи передчасно творчий задум, можна сказати просто - надто багато алюзій з українським сьогоденням, а також - часопросторова універсальність подій, описаних Шекспіром.
Духовна звитяга і душевна слабкість, сумнівність зовнішніх перемог і невідворотність наслідків внутрішніх зрад, історія, що розігрується за сценаріями жінок і містика, якою виповнені фантазії чоловіків…

Віднайти реальність нового імпульсу

в коловороті подій, що ведуть до виродження і смерті - зусилля цього проекту.

На початок проекту “УКРАЇНА МІСТИЧНА” в ньому беруть участь:
новостворений гурт ДахаБраха” етно-хаос   (худ.керівник Владислав Троїцький);
Aктори ЦСМ “ДАХ”.

  


Назад
Перехiд